X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
شیخ شنگر هوای خنجرن هومندو سکونش مرمرن
بازدیدکنندگان : 238788


آرشیو
جمعه 29 مهر‌ماه سال 1384

 
 ۱

 

چند شب پیش دچار تب و لرز شدیدی شدم .من تب را دوست دارم. تنها تب است که دروغ نمیگوید و از این حرفها.دوست ندارم از آن حالت رویایی خارج شوم. به ساختار آن کاری ندارم، به حرف دیگران کاری ندارم برعکس در چنین شرایطی خود را بسیار هم سالم نشان می دهم تا حرف و حدیثی در پی بدست آوردن مجدد سلامتی ام نباشد قرص و دارویی هم مصرف نمی کنم برای اینکه هر تلاشی برای خروج از این وضعیت به نظرم مسخره می آید.وقتی که تب دارم سالم تر از همیشه ام. قدم می زنم وسرحال تر ازهمیشه- با اینکه تلوتلو میخورم-به دنیا نگاه می کنم.تب یک هدیه ی باد آورده است، یک تقدیم ناگهانی از سوی جسم به انسان اندیشمند.آدمی که می نویسد همواره خود را به عالم رویا پرتاب میکند،تا با کشف و شهود به ناشناخته هایش برسد. این انسان به هذیان احتیاج دارد. هذیان تنها معبری ست که رویا و واقعیت را به هم متصل می کند. هذیان ها ما را نجات می دهند. تب اگر هیچ نداشته باشد برای من سرشار از هذیان است.یادم است چند سال پیش دچار آنفلونزای شدیدی شدم بطوری که دیگر نمی دیدم چی به چی است و کی به کی.دنیا جلوی چشمم سیاه و تیره بود و کش و قوس می آمد البته به آن احتیاج چندانی نداشتم وبیشتر دلبسته ی آن سفیدی ها بودم، هذیان های واقعی آنجا شکل می گرفتند وقتی سالم شدم دیدم چه را از دست داده ام.. بعد فهمیدم سلامتی به تن نیست، سلامتی به هذیان هاست هرچه هذیان بیشتر انسان سالم تر زیرا اگر آنها نباشند آفرینشی در کار نیست.کاش آنفلونزا می گرفتم از نوع مرغی اش ترجیحن.


2

 

داستان خوب از منظر من باید تصویر تو را نه مثل یک آینه ی ساده بلکه مانند آینه هایی که کج و معوج می کنند و خنده دار جلوه دهد و نمایان سازد.درین نوع نگاه جدیتی نهفته است که در آن نگاه خشک و رسمی اش یافت نمی شود.

 

3

 
 نهنگ ها خودکشی نمی کنند....آنها در پی آن صدای رویایی از آبگاهشان بیرون می آیند. آنها گمان می برند هنوزهم پریان دریایی بر ساحل رفت و آمد می کنند ....اما گمانه زنی آنها اشتباه است. آنها پری دریایی نیستند.آنها انسانهای پری نما می باشند.نهنگ ها این را که میبینند به گل مینشینند.چشم آنها در آن وضعیت دردناک وتن سوزاست.چشمی که چشم یک موجود خود کش نیست، چشم یک موجود منتظر است.چشمی که خیره است تا بیاید...نهنگ ها برای همان یک آواز به خشکی می زنند....اما کو آن پری دریایی ....آن پری رویاها....دوران پری ها گذشته است آقای نهنگ.

 

4

 

یک نفر گفت چرا به روز نیستی؟

گفتم من همیشه به روزم. نه تنها به روزم بلکه به شب نیز هستم.من یک وبلاگ سیارم. آن وب اصیل و اصلی توی ذهن من است. آن وبلاگ باید به روز باشد.....این که مهم نیست.

 

5

 

شخصیت های داستانی همه حرامزاده اند.از زیر بته به عمل آمده اند. از زیر بته ی نویسنده.

 

6

 

همه ی ما یک کارامازوف هستیم.

 

 

 طراح:خشایار رادافشار

عناوین آخرین یادداشت ها
لینک دوستان